RKBC

Rūdninkų kaimas

Galerija

Kontaktai

Meniu

Apie RKBC

Veikla

Įstatai

Apklausa

Kaip manote, ar jaunimas mūsų kaime prasmingai leidžia savo laisvalaikį?

Taip

Ne

Neturiu nuomonės

RKBC veikla
 
    Rūdninkų kaimo bendruomenės centras nuo savo įkūrimo:
 
1. Organizavo kaimo vaikų išvyką į Naujametinę šventę į Lenkų kultūros namus Vilniuje.
 
    2004 m. sausio mėn. pradžioje apie 20 socialiai remtinų Rūdninkų kaimo vaikų nuo 5 iki 12 metų RKBC išnuomotu autobusu nuvažiavo į Vilnių, kur Lenkų kultūros namuose vyko kasmetiniai kalėdiniai renginiai vaikams. Atvykusius vaikus šventiškai papuoštoje salėje pasitiko linksmosios raganos ir juokingi klounai. Prie kalėdinės eglutės vaikai kartu su Kalėdų seneliu šoko, dainavo ir linksmai žaidė. Kalėdų senelis kiekvienam vaikui padovanojo dovanelę ir pakvietė pasižiūrėti spektaklį. Vaikams šventė paliko daug nuostabių įspūdžių ir prisiminimų.
 
2. Organizavo Naujųjų metų vakarėlį 2004 metais.
 
    2004 m. gruodžio 27 d. RKBC surengė Naujųjų Metų vakarėlį bendruomenės nariams bei kaimo gyventojams. Į pirmą bendruomenės renginį, kuris vyko Rūdninkų kaimo laisvalaikio salėje, susirinko apie 40 žmonių. Susirinkusieji ne tik vaišinosi prie šventinio stalo, bet ir noriai dalyvavo įvairiuose konkursuose, žaidimuose. Aktyviausi buvo apdovanoti prizais. 
    Bendruomenės centro nariai aptarė aktualiausias kaimo problemas, pasidalino mintimis ir idėjomis dėl būsimos bendruomenės veiklos.
 
 
3. Dalyvavo konkurse “Knygos kaimo bendruomenei”

    2004 m. Švietimo kaitos fondas ir leidykla Alma Litera, bendradarbiaudami su bendrove Biz Pak, paskelbė konkursą “Knygos kaimo bendruomenei”, siekdami paskatinti kaimo bibliotekas aktyvesnei veiklai. Rūdninkų kaimo bendruomenės centras dalyvavo konkurse ir laimėjo knygų už 400 lt. Laimėtos knygos buvo įvairios tematikos ir skirtos įvairaus amžiaus žmonėms.
 
4. Dalyvavo „Derliaus šventėje“  Jašiūnų seniūnijoje 2004 m.
 
    2004 m. spalio mėn. Jašiūnų seniūnija surengė „Derliaus šventę“, į kurią buvo pakviesti dalyvauti visų seniūnijos kaimų atstovai. Rūdninkų kaimo bendruomenės centras kartu su laisvalaikio salės darbuotojais taip pat ruošėsi renginiui. Kaimo moterys gamino įvairiausius skanius patiekalus iš rudens gerybių, vyrai meistravo palapinę ir darbavosi prie jos papuošimo. 
    Renginys pavyko puikiai, į jį susirinko ne tik gausus dalyvių būrys, bet ir minia lankytojų. Susirinkusieji linksminosi grojant kaimo kapeloms, stebėjo folklorinių ansamblių pasirodymų, linksmai šoko ir turėjo galimybę paragauti pagamintų valgių prie visų stalų.
    Kompetentinga komisija apdovanojo geriausiai pristatytus stalus prizais ir įteikė padėkas už aktyvų dalyvavimą.
 
5. 2005 m. dalyvavo Tautinių mažumų ir išeivijos departamento paskelbtame konkurse. Laimėjo 500 Lt muzikinio instrumento vaikų ansambliui įsigijimui.
 
    Rūdninkų kaimo bendruomenės centras kartu su Rūdninkų laisvalaikio salės darbuotojais stengiasi įtraukti kaimo gyventojus į meninę saviveiklą. Kaime jau keletą metų veikia vokalinis ansamblis „Rudničanė“, estradinis jaunimo ansamblis, kuriame dalyvauja vaikai ir jaunimas nuo 12 iki 16 metų.. Pagrindinė ansamblio problema buvo muzikinių instrumentų ir garso aparatūros trūkumas. Turėdamas savo muzikinius instrumentus ir garso aparatūrą, estradinis ansamblis galėtų praplėsti savo koncertinę veiklą, kaimo jaunimas ir vaikai turėtų galimybę pilnaverčiai dalyvauti meninėje saviveikloje, atskleisti savo kūrybinius gabumus.
    Laimėjus TMID projektą, Bendruomenės centras padovanojo vaikų ansambliui sintezatorių „YAMAHA“, kuris buvo įteiktas ansamblio atstovams per Naujųjų Metų žiburėlį 2006 m. sausio 7 d.
 
6. 2006 sausio 07 d. organizavo naujametinį renginį.
 
    Į Naujųjų Metų žiburėlį sausio 7 d. susirinko iki 50 dalyvių įvairaus amžiaus (nuo 16 iki 60 metų). Kaimo bendruomenės nariai buvo pakviesti pasivaišinti prie šventinių stalų, paklausyti Dmitrijaus Plotnikovo atliekamų dainų. Bendruomenės pirmininkas D. Bojarin žiburėlio metu supažindino bendruomenės narius su centro veikla, papasakojo apie laimėtus projektus ir įteikė vaikų estradinio ansamblio atstovams sintezatorių „YAMAHA“. 
    Žiburėlio metu vyko daug žaidimų, konkursų, varžybų, kuriuose visi noriai dalyvavo ir varžėsi dėl prizų. Visą renginį lydėjo linksma muzika ir šokiai.

7. 2006 m. sausio 27 d. organizavo kaimo vaikų, besimokančių Baltosios Vokės  E.Ožeškovos vidurinės mokyklos 8c klasėje, išvyką į LR Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos rinktinės Tribonių užkardą.
 
    2006 m. sausio 27 d. Baltosios Vokės E.Ožeškovos vidurinės mokyklos 8c klasės moksleiviai Rūdninkų kaimo bendruomenės centro išnuomotu autobusu nuvažiavo į Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos rinktinės Tribonių užkardą. 
    Tribonių užkardos vadas ir vyresnysis specialistas pasitiko vaikus lauke ir pakvietė į mokymų salę. Skaitmeninio projektoriaus pagalba vadovas pademonstravo Valstybės sienos apsaugos tarnybą bei Varėnos rinktinę pristatančius filmus, papasakojo moksleiviams apie užkardos istoriją, jos struktūrą bei funkcijas.
 
    Vyresnysis specialistas supažindino moksleivius su turima  ginkluote, specialiosiomis priemonėmis bei stebėjimo prietaisais. Taip pat papasakojo apie jų konstrukciją bei naudojimo ypatumus. Moksleiviams buvo leista patiems išardyti bei surinkti ginklus, uždėti antrankius, pasimatuoti neperšaunamą liemenę. Vaikai noriai fotografavosi prie ginklų.
    Lauke kinologų grupės pareigūnai demonstravo vaikams, kaip tarnybiniai šunys vykdo tariamo pažeidėjo sulaikymą, kaip atlieka bendro paklusnumo komandas bei vykdo daiktų paieška. Kinologai papasakojo apie tarnybinio šuns rengimo ypatumus.
    Moksleiviams buvo pasakojama apie galimybę įsigyti pasieniečio specialybę Visagino profesinėje mokykloje.Užkardos vadovas išdalino moksleiviams Visagino PM pristatančius leidinius, lankstinukus ir kalendorius su pasienietiška simbolika.
    Ekskursija į Tribonių užkardą leis geriau suprasti ir suvokti moksleiviams Lietuvos Respublikos vietą ir svarbą Europos Sąjungoje.

8. 2006 m. sausio 27 d. organizavo kaimo vaikų išvyką į Šalčininkų miesto Lietuvos Tūkstantmečio vidurinės mokyklos baseiną.
 
 
    Kaimo vaikai, 13-14 metų, 2006 m. sausio 27 d. Rūdninkų kaimo bendruomenės centro išnuomotu autobusu nuvažiavo į Šalčininkų miesto Lietuvos Tūkstantmečio vidurinės mokyklos baseiną. Vaikai kartu su auklėtoja ir kaimo bendruomenės centro atstove smagiai leido laiką plaukiodami ir linksmindamiesi šiltame baseino vandenyje. Baseino instruktorius supažindino su plaukimo stiliais ir taisyklėmis, surengė mažas varžybas, kurių metu vaikai galėjo išbandyti savo jėgas.
    Vaikams buvo labai įdomu šuoliuoti į vandenį, ypač tuo susidomėjo mergaitės. Vaikai kartu su auklėtojomis smagiai žaidė vandensvydį, lenktyniavo, išdykavo. Išvyka paliko daug gerų įspūdžių.

9. 2005 m. dalyvavo Tautinių mažumų ir išeivijos departamento paskelbtame konkurse. Gavo 800 Lt Interneto svetainės sukūrimui.
 
10. 2005 m. dalyvavo Bendradarbiaujančių Nyderlandų fondų Centrinei ir Rytų Europai paskelbtame konkurse. Gavo 2000 Lt Interneto svetainės sukūrimui.
 
11. RKBC paminėjo Tarptautinę vaikų gynimo dieną padovanodami vaikų lopšeliui-darželiui knygas.
 
    Birželio 1 diena – yra visų vaikų diena, jų šventė. Kiekvienas vaikas tai žino ir šitos dienos labai laukia. Rūdninkų kaimo bendruomenės centras irgi norėjo pasveikinti kaimo vaikus, o ypač pačius jauniausius. Kadangi kaimo vaikai lanko Baltosios Vokės lopšelį-darželį, jame rūdninkiečių vaikai sudaro trečdalį visų lankančių, RKBC padovanojo lopšeliui-darželiui knygų. Vaikai labai apsidžiaugė, iškart pradėjo jas vartyti ir aptarinėti pagrindinius herojus.
 
 

Nuorodos

Elektroninis paštas

El. paštas: 

 

Slaptažodis: 

Dizainas: Puslapiai.eu

Svetainėje naudojama MegaTVS